O nás

star_large

BlueGround & Klára je česká kapela hrající moderní americkou country hudbu. Skupina je v současnosti postavena na spolupráci se zpěvačkou Klárou Tibitanzlovou a je tvořena bratry Martinem Mikulášem (zpěv, kytara, banjo) a Markem Mikulášem (zpěv, elektrická kytara). Důležitým pilířem v sestavě je zakládající člen Jaroslav Teska (zpěv, basová kytara), na housle hraje talentovaný Filip Vrba a přesný základ na bicí obstarává Jiří Verbný.

Kapela vznikla v roce 2001 a v současné sestavě hraje od roku 2013. Za toto dlouhé období prošlo skupinou mnoho hudebníků, byly odehrány stovky koncertů na různých festivalech, v klubech či u jiných příležitostí v České republice ale i například v Rakousku, Německu, Polsku, Švýcarsku nebo ve Francii. BlueGround je držitelem několika ocenění, zvláště pak „Award by The Main Scene Of Country Music in CR” z roku 2008 nebo první místo z německé mezinárodní soutěže “Country Music Awards pro rok 2015”.
Repertoár BlueGround & Klára zahrnuje kromě vlastních písní známé hity tradiční a moderní country, country-rock i prvky bluegrassu. Široké spektrum hudebních nástrojů a zručnost muzikantů spolu s čtyřhlasými vokály zaručují opravdu kvalitní poslech.

„Česká country scéna žije z minulosti a ze jména Michala Tučného. Kromě asi dvou výjimek se tady už dvacet let nic převratného neděje“, vysvětluje zpěvák a frontman skupiny Martin Mikuláš, „Vidím to tak, že lidi u nás vnímají country muziku jako nějakou romantickou relikvii, která má svoje místo u táboráků, v hospodách a na country bálech, ale jinak se jí vlastně všichni trochu posmívají. Naše country hudba dnes nenabízí nic mladým posluchačům a to bychom chtěli změnit, tam vidíme takzvaně díru na trhu“, dodává Martin. „Chceme posluchačům nabídnout moderní sound, písničky o obyčejných věcech ze života…prostě žádnou romantickou hyperbolu“.

Zvuk kapely se nekompromisně hlásí k moderní americké country současnosti. Kapelník Marek Mikuláš to však upřesňuje: “Základní filozofie kapely nás jednoznačně vede k individuální tvořivosti a invenci, nicméně vždy chceme důsledně poměřovat náš projev a vkus k tomu nejlepšímu, co známe z nahrávek našich vzorů z Ameriky. Zastáváme názor, že aby vznikla kvalitní původní písnička, je třeba umět zaranžovat, zahrát a zazpívat desítky originálů a standardů.”

A BlueGround se v poslední době opravdu snaží pracovat na původním materiálu. “Každopádně se nechceme zařadit mezi revivalové kapely hrající pouze cover verze”, říká Jarda Teska. “Takových kapel je dnes naprostá většina. My si píšeme vlastní písničky a intenzivně spolupracujeme s nashvillskými autory. A pokud hrajeme převzaté songy, vždy se jim snažíme dát něco autentického, aby to nebyla jen pouhá kopie”.

Klára Tibitanzlová je ostřílenou muzikantkou a jako hlavní zpěvačka dívčí kapely Country Sisters projela většinu evropských a skandinávských zemí, Grónsko i Kanadu. Zahrála si na jednom podiu s americkými hvězdami jako jsou Terri Clark, Tanya Tucker, Carlene Carter, Wanda Jackson, Lonestar, Bellamy Brothers a další.
“Dáváme si záležet, aby naše vystoupení měla jiskru”, poznamenává velice temperamentní Klára. “Diváci se vždy chtějí bavit a naším úkolem je lidi roztancovat, zvednout ze židlí. Jsem ráda, že současně se mnou přišel do kapely Filip, přinesl mládí a temperament, což je super!”

V roce 2012, ještě bez Kláry, vydala skupina své první album “Láska&Alkohol“, které obsahovalo ryze česky zpívaný materiál a cílilo tedy především na český trh.

V roce 2015 nahrála formace BlueGround&Klára první společné CD s názvem „Room For Two“ na kterém naleznete převážně písně, které vznikly ve spolupráci kapely s nashvilským songwriterem D.K.Normanem. K titulní písni, jež se umístila na prvním místě v kategorii „The Best Song“ v mezinárodní soutěži Country Music Awards, byl natočen i první oficiální videoklip.

star_large

filip jarda klara

marek martin spider

star_large

„BlueGround je první česká kapela, která hraje moderní country podle amerického vzoru, který mně vždycky nejvíc bral a fascinoval… Ovládli své nástroje srovnatelně s Američany. Ti pánové umí hrát!“
Robert Křesťan (Druhá Tráva)

„Já mám moderní country strašně moc rád, a kdysi dávno jsem ho i s Plavcema zkoušel hrát. A musím říct, že jsem dost překvapenej, jak česká kapela dokáže zahrát takhle kvalitní a složité věci, které mají v repertoáru mistři, jako je Ricky Skaggs, Brent Mason, Alan Jackson a nebo Brad Paisley. Kluci to hrají velmi dobře. Líbí se mi!“
Jirka Kaleš (Rangers Band)

„Podle mýho je to skvělý…mám toho plný uši, plnou hlavu a myslím, že ještě dlouho toho budu mít plnou hlavu a plný uši….určitě to budu hrát v rádiu…!“
Mirek Černý (hudební kritik a publicista)

„BlueGroundu to výborně hraje, jako ostatně na každém vystoupení, takže to není dneska pro mně velké překvapení..“
Jirka Holoubek (Spirituál Kvintet)

„BlueGround – myslím, že na český poměry je to naprosto nepřekonatelný, je to úplně fantastický…jsou to moji kamarádi, miluju je a fakt se mi to líbí, naprostá bomba!“
Karel Kahovec

star_large

Booking (CZ)

 

Klára Mikulášová , Na Bulánce 528, 257 22, Čerčany, CR

  • Tel. : + 420 603 220 326
  • E-mail: klara.country@gmail.com

star_large

Agentura – Marek Mikuláš

 

Vranovská Lhota 46,
257 22 Vranovská Lhota

  • IČ: 65456653
facebook instagram youtube